Sprzedaż udziałów w spółce zależnej
A
A
A
Netmedia S.A. dokonała sprzedaży wszystkich posiadanych przez siebie udziałów w spółce zależnej Travel Network Solutions Sp. z o.o. na rzecz Wakacje.pl S.A. z grupy kapitałowej Wirtualna Polska Holding S.A. za kwotę 4,4 mln PLN.

Udziały te stanowiły 65,22% kapitału spółki. W ramach tej transakcji Wakacje.pl odkupiły także udziały od pozostałych wspólników spółki, stając się tym samym jej jedynym udziałowcem. Travel Network Solutions jest właścicielem ogólnopolskiej franczyzowej sieci biur podróży działających pod marką Wakacyjny Świat. Sieć została założona w 2012 roku i w efekcie dynamicznego rozwoju na dzień sprzedaży liczyła już ponad 100 placówek.

Dla Wakacje.pl, lidera sprzedaży agencyjnej na rynku turystyki zorganizowanej w Polce zakup sieci Wakacyjny Świat to kolejny krok w realizacji strategii konsolidacji tego rynku, jak również prowadzenia zrównoważonego rozwoju zarówno w kanale online jak i stacjonarnym. Dla Netmedia wyjście z tej inwestycji oznacza osiągnięcie znaczącej stopy zwrotu, a zarazem wpisuje się w strategię zwiększania koncentracji na podstawowym obszarze działalności grupy kapitałowej, jakim jest dostarczanie usług turystycznych klientom korporacyjnym.

Drukuj
    |    
Zgłoś błąd
    |    
Wyślij link
Notowanie: