Portfolio
A
A
A
Portfolio inwestycyjne Netmedia S.A. obejmuje spółki z różnych obszarów gospodarki, w tym rynek turystyczny, rynek nieruchomości oraz rynek metali szlachetnych.  Głównym mianownikiem dla wszystkich podmiotów jest wykorzystanie wysokich technologii w celu stworzenia przewagi konkurencyjnej.  Poszczególni członkowie portfolio zarówno aktywnie tworzą innowacyjne rozwiązania informatyczne jak i działają w obszarze e-commerce.  Wśród spółek tworzących portfolio inwestycyjne Netmedia są krajowi liderzy swoich branż oraz spółki tworzące ścisłe grono liderów.
eTravel
eTravel S.A. bezpośrednio oraz poprzez spółki zależne działa we wszystkich segmentach rynku turystycznego (hotele, bilety lotnicze, MICE, rejsy wycieczkowe, wycieczki, bilety kolejowe, wynajem samochodów oraz inne) gdzie jest liderem rynku sprzedaży usług turystycznych w Polsce pod względem liczby dokonywanych rezerwacji jak i ich wartości.

eTravel specjalizuje się w dziedzinie Business Travel Management, zapewniając klientom optymalizację kosztów podróży służbowych oraz kompleksową i profesjonalną obsługę z użyciem najnowocześniejszych narzędzi.  eTravel posiada własną autorską platformę do zarządzania podróżami służbowymi (CTA) i rezerwacji poszczególnych usług turystycznych.  CTA umożliwia klientom dostęp do najszerszej możliwej oferty ponad 500 tys. hoteli na całym świecie pochodzących z ponad 50 systemów rezerwacyjnych oraz oferty połączeń lotniczych pochodzących z 3 głównych GDSów.  Platforma działa na zasadzie „meta-search” przeszukując wszystkie dostępne zasoby i automatycznie wybierając dla klientów eTravel najlepsze oferty.  Dodatkowo CTA umożliwia wprowadzenie wszelkich zasad polityki podróży i bez względnie przestrzega jej realizacji zarówno z poziomu bezpośrednich rezerwacji klientów jak i pracy konsultantów eTravel.

eTravel również świadczy usługi dla klientów indywidualnych, zarówno krajowych jak i zagranicznych, między innymi pod markami www.hotele.pl, www.lataj.pl i www.staypoland.com oraz dla innych biur podróży.  

eTravel jest też wyłącznym przedstawicielem w Polsce korporacji EGENCIA – jednego z liderów na świecie w obsłudze podróży służbowych. W ramach przedstawicielstwa eTravel jest odpowiedzialna za obsługę w Polsce globalnych klientów pozyskanych przez EGENCIA. eTravel uczestniczy również w globalnej sieci biur podróży – Business Plus Lufthansa City Center. Dzięki temu eTravel posiada dostęp do „know-how” oraz narzędzi umożliwiających obsługę klientów w skali globalnej.
yieldPlanet
YieldPlanet S.A. jest spółką świadczącą innowacyjne usługi informatyczne dla obiektów noclegowych. Głównym produktem spółki jest oprogramowanie w modelu SaaS dostępne dla hoteli pod adresem www.yieldplanet.com.  Oprogramowanie to umożliwia zarządzanie cenami pokoi, w tym optymalne ustalanie wartości oraz ich dystrybucję do pośredników oraz na własną stronę www hotelu.  YieldPlanet dostarcza oprogramowanie do ponad 3.100 obiektów noclegowych w ponad 60 krajach na całym świecie. Sprzedaż odbywa się zarówno poprzez własne zasoby sprzedażowe jak i sieć dystrybutorów w wielu regionach świata.  YieldPlanet posiada biura własne w Warszawie, Barcelonie oraz Bukareszcie.  YieldPlanet jest zintegrowany z blisko 400 portalami, systemami dystrybucji, hurtownikami oraz systemami zarządzania hotelami z całego świata.  YieldPlanet posiada grant z NCBR i współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim oraz University of Princeton w USA przy tworzeniu swoich algorytmów.

TNS
Travel Network Solutions sp. z o.o. (TNS) jest podmiotem konsolidującym agencyjny kanał dystrybucji produktów turystycznych. W ramach realizacji projektu stworzona została ogólnopolska sieć franczyzowych biur podróży działających pod wspólną, rozpoznawalną marką „Wakacyjny Świat”, oferujących klientom możliwość zakupu pełnej oferty turystycznej dostępnej na polskim rynku (wycieczki, rejsy, bilety lotnicze i kolejowe oraz hotele). Obecnie w sieci Wakacyjnego Świata działa ponad 100 biur podróży.  TNS jest jednym z liderów na polskim rynku pod względem wielkości sieci oraz generowanych obrotów w sprzedaży usług turystycznych.

IAP
Inwestycje Alternatywne Profit S.A. (IAP) zajmuje się sprzedażą metali szlachetnych, kamieni szlachetnych, monet kolekcjonerskich, skupem złota oraz wymianą walut.  IAP posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży i jest jednym z liderów polskiego rynku. IAP prowadzi sprzedaż zarówno za pośrednictwem popularnych portali, m.in.: eMonety.pl oraz e-numizmatyka.pl. jak również poprzez sieć ponad 10 punktów obsługi klienta w centrach handlowych.  Od 21 lutego 2013 r. spółka jest notowana na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
Nsoft
Nsoft S.A. udostępnia biurom nieruchomości w modelu SaaS innowacyjne oprogramowanie do zarządzania biurem nieruchomości, ofertami oraz relacjami z klientami. Oprogramowanie umożliwia biurom nieruchomości automatyczną aktualizację ofert na własnej stronie www oraz na portalach ogłoszeniowych.  Nsoft dostarcza również do stowarzyszeń pośredników w obrocie nieruchomościami zaawansowane oprogramowanie typu „system MLS” umożliwiające wymianę ofert oraz współpracę pomiędzy biurami nieruchomości.  Nsoft był pierwszą firmą w Polsce, która wprowadziła na rynku system MLS.
Pronet
ProNET Sp. z o.o. jest producentem profesjonalnego oprogramowania dla banków oraz podmiotów z rynku nieruchomości umożliwiającego wycenę nieruchomości, wymianę oraz przechowywania informacji o wycenach nieruchomości.

W oparciu o oprogramowanie „Walor” powstał system „Partner”, który umożliwia łatwą i szybką wymianę informacji o danych transakcyjnych gromadzonych przez rzeczoznawców majątkowych w ramach rynków lokalnych. W Systemie Partner działa obecnie ponad 750 użytkowników oraz zgromadzono ponad 2 mln danych transakcyjnych. 

Pronet posiada również oprogramowanie Walor Bank będący produktem usprawniającym pracę Banku w obszarach związanych z wyceną nieruchomości, oceną wartości nieruchomości oraz ryzyka udzielanych kredytów hipotecznych. Współpracuje on z systemem AMRON, zarówno przy wysyłaniu jak i odbieraniu danych z tego systemu. Pomaga w budowaniu i kompleksowej obsłudze własnej bazy transakcji, profesjonalnie skatalogowanej według specyfikacji zawartej w rekomendacji J oraz w tworzeniu wycen nieruchomości lub kontroli wycen tworzonych przez zewnętrznych rzeczoznawców.
Notowanie: