Profil działalności
A
A
A
Grupa Netmedia S.A. jest holdingiem, którego głównymi aktywami są spółki prowadzące sprzedaż usług turystycznych do klienta biznesowego oraz indywidualnego, głównie za pośrednictwem rozwijanych przez siebie nowatorskich platform internetowych i narzędzi informatycznych.

W ramach grupy kapitałowej Netmedia S.A. pełni rolę spółki holdingowej i nie prowadzi działalności operacyjnej.

Główne spółki zależne:


eTravel
eTravel S.A., bezpośrednio oraz poprzez swoje spółki zależne działa we wszystkich segmentach rynku turystycznego (hotele, bilety lotnicze, MICE, rejsy wycieczkowe, wycieczki, bilety kolejowe, wynajem samochodów oraz inne). Sprzedaż realizowana jest głównie w obszarze obsługi podróży służbowych klientów korporacyjnych (tj. business travel management), zarówno w trybie online poprzez platformę internetową oraz aplikację mobilną, jak i w trybie offline poprzez call center. Dodatkowym kanałem sprzedaży są serwisy internetowe nakierowane na klienta indywidualnego: lataj.pl, hotele.pl, rejsy.pl, europe-mountains.pl.    

Spółka jest liderem rynku obsługi podróży służbowych w Polsce, zarówno pod względem liczby rezerwacji jak i obrotów. Gwarantuje dostęp do biletów lotniczych przewoźników tradycyjnych oraz lowcost, biletów kolejowych, szerokiej bazy hoteli i innych usług niezbędnych w delegacji. Kompleksową i profesjonalną obsługę gwarantują najnowocześniejsze narzędzia informatyczne. Dotyczy to zwłaszcza będącej własnością Spółki jednej z wiodących na polskim rynku platform rezerwacyjnych o nazwie CTA (Corporate Travel Assistant). Platforma dostępna jest poprzez wyszukiwarkę oraz na urządzeniach mobilnych. Umożliwia klientom optymalizację kosztów podróży między innymi poprzez możliwość zdefiniowania i egzekwowania wewnętrznej polityki podróży służbowych. Obsługę klienta w zakresie rezerwacji zapewnia także zespół konsultantów pracujących w call center. 

eTravel jest też wyłącznym przedstawicielem w Polsce korporacji EGENCIA z grupy Expedia – jednego ze światowych liderów w obsłudze podróży służbowych. W ramach tego przedstawicielstwa eTravel jest odpowiedzialna za obsługę na terenie Polski międzynarodowych firm będących klientami EGENCIA. eTravel jest również członkiem globalnej sieci biur podróży Lufthansa City Center. Dzięki temu eTravel posiada dostęp do know-how oraz narzędzi umożliwiających obsługę klientów na najwyższym poziomie.
3R &2&,) 
.(C


 .* * .  4*(',( ('
-S3'/ 
.
'
.',( .(/
'
/ *
7 / ( .
@( A

 
.
 C
 ?,
 C 
C,
*
(('(./1
,(
 
 C

-
*((
(/(

FM( /(/ 1
< FM( '
/.( (/1. 
C 
C,
*
 .(. 
 0 /( ,
 1 C /
)/ * 1 0 * FM( / 
)(
// 
 *  . ( . (0 0

* ,
 C 
C,
* - 
,(.(. 

/ *
F32

 
 ! "

FM( /  
  
( 
 @( ./ 3A38S-9 " /  (
 )
 
 ,
 C 
C,
*>* 
( 
FM(/ 
(,
 1
@( (,( *.(
 . *
3A38S-9FM(  
C
 (,(/ ,C "< @( I0* S S#1. FM(
 15.
=*
61C(
/ *,
 1.(

 .( (,(/
yieldPlanet
YieldPlanet S.A. jest spółką świadczącą innowacyjne usługi informatyczne dla obiektów noclegowych. Głównym produktem spółki jest oprogramowanie w modelu SaaS dostępne dla hoteli pod adresem www.yieldplanet.com.  Oprogramowanie to umożliwia zarządzanie cenami pokoi, w tym optymalne ustalanie wartości oraz ich dystrybucję do pośredników oraz na własną stronę www hotelu.  YieldPlanet dostarcza oprogramowanie do ponad 3.500 obiektów noclegowych w ponad 60 krajach na całym świecie. Sprzedaż odbywa się zarówno poprzez własne zasoby sprzedażowe jak i sieć dystrybutorów w wielu regionach świata.  YieldPlanet posiada biura własne w Warszawie, Barcelonie oraz Bukareszcie.  YieldPlanet jest zintegrowany z blisko 400 portalami, systemami dystrybucji, hurtownikami oraz systemami zarządzania hotelami z całego świata.  YieldPlanet posiada grant z NCBR i współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim oraz University of Princeton w USA przy tworzeniu swoich algorytmów.

TNS
Travel Network Solutions sp. z o.o. jest właścicielem ogólnopolskiej działającej na zasadzie franczyzy, liczącej ponad 100 placówek sieci biur podróży Wakacyjny Świat, która jest trzecim największym graczem tego typu w naszym kraju po sieciach punktów stacjonarnych należących do operatorów portali Wakacje.pl i Travelplanet.pl. Klienci sieci Wakacyjny Świat mają do dyspozycji kompleksową ofertę turystyczną obejmującą wycieczki większości działających w Polsce touroperatorów, jak Itaka, Rainbow Tours czy Neckermann, a także inne produkty turystyczne. 

Nsoft
Nsoft S.A. udostępnia biurom nieruchomości w modelu SaaS innowacyjne oprogramowanie do zarządzania biurem nieruchomości, ofertami oraz relacjami z klientami. Oprogramowanie umożliwia biurom nieruchomości automatyczną aktualizację ofert na własnej stronie www oraz na portalach ogłoszeniowych.  Nsoft dostarcza również do stowarzyszeń pośredników w obrocie nieruchomościami zaawansowane oprogramowanie typu MLS (Multiple Listing System) umożliwiające wymianę ofert oraz współpracę pomiędzy biurami nieruchomości.  Nsoft był pierwszą firmą w Polsce, która wprowadziła na rynku system MLS.
Pronet
ProNet Sp. z o.o. specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnego oprogramowania głównie dla instytucji finansowych oraz podmiotów z rynku nieruchomości. Głównym jej produktem jest Bankowy Rejestr Nieruchomości, nowoczesny system dla banków przeznaczony do gromadzenia i zarządzania danymi nieruchomości, które stanowią zabezpieczenia udzielanych kredytów. Jest on obecnie wykorzystywany przez cztery duże polskie banki. Innymi produktami jest iKasa, system dla punktów kasowych przyjmujących płatności gotówkowe klientów indywidualnych oraz program Walor przeznaczony głównie dla rzeczoznawców majątkowych do gromadzenia danych o transakcjach na rynku nieruchomości oraz do sporządzania wycen. Firma została założona w 1996 roku, posiada własny zespół programistów, który specjalizuje się w technologiach Java, JSP, JavaScript, PHP.
Notowanie: