Strona główna
Działalność
Profil działalności
A
A
A
Grupa Netmedia S.A. jest holdingiem, którego głównymi aktywami są spółki prowadzące sprzedaż usług turystycznych do klienta biznesowego oraz indywidualnego, głównie za pośrednictwem rozwijanych przez siebie nowatorskich platform internetowych i narzędzi informatycznych. Największa spółką w ramach grupy jest eTravel S.A. specjalizująca się w kompleksowej obsłudze podróży służbowych.

Netmedia S.A. pełni rolę spółki holdingowej i nie prowadzi działalności operacyjnej.
Główne spółki zależne
A
A
A
eTravel
eTravel S.A., bezpośrednio oraz poprzez swoje spółki zależne działa we wszystkich segmentach rynku turystycznego (bilety lotnicze przewoźników tradycyjnych oraz lowcost, hotele, MICE, bilety kolejowe, wynajem samochodów, rejsy wycieczkowe, wycieczki oraz inne). Sprzedaż realizowana jest głównie w obszarze obsługi podróży służbowych klientów korporacyjnych. Dodatkowym kanałem sprzedaży są serwisy internetowe skierowane do klienta indywidualnego: lataj.pl, hotele.pl, rejsy.pl, europe-mountains.pl.    

Spółka jest liderem rynku obsługi podróży służbowych w Polsce, zarówno pod względem liczby rezerwacji jak i obrotów. Gwarantuje dostęp do wszelkich usług niezbędnych w delegacji. Kompleksową i profesjonalną obsługę zapewniają najnowocześniejsze narzędzia informatyczne, w tym zwłaszcza będąca własnością Spółki jedna z wiodących na polskim rynku platform rezerwacyjnych o nazwie CTA (Corporate Travel Assistant). Platforma dostępna jest poprzez wyszukiwarkę oraz na urządzeniach mobilnych. Obsługę klienta w zakresie rezerwacji zapewnia także zespół konsultantów pracujących w call center. Korzystanie z usług eTravel umożliwia klientom optymalizację kosztów delegacji, na co składają się korzystne stawki cenowe oferowanych usług, możliwość zdefiniowania i egzekwowania firmowej polityki podróży służbowych, większa przejrzystość w zakresie wydatków oraz efektywniejsze rozliczanie delegacji.

eTravel jest też wyłącznym przedstawicielem w Polsce koncernu Egencia z grupy Expedia – jednego ze światowych liderów w obsłudze podróży służbowych. W ramach tego przedstawicielstwa odpowiada za obsługę na terenie Polski międzynarodowych firm będących klientami Egencia. Jest również członkiem globalnej sieci biur podróży Lufthansa City Center. Dzięki temu posiada dostęp do know-how oraz narzędzi umożliwiających obsługę klientów na najwyższym możliwym poziomie.
3R &2&,) 
.(C


 .* * .  4*(',( ('
-S3'/ 
.
'
.',( .(/
'
/ *
7 / ( .
@( A

 
.
 C
 ?,
 C 
C,
*
(('(./1
,(
 
 C

-
*((
(/(

FM( /(/ 1
< FM( '
/.( (/1. 
C 
C,
*
 .(. 
 0 /( ,
 1 C /
)/ * 1 0 * FM( / 
)(
// 
 *  . ( . (0 0

* ,
 C 
C,
* - 
,(.(. 

/ *
F32

 
 ! "

FM( /  
  
( 
 @( ./ 3A38S-9 " /  (
 )
 
 ,
 C 
C,
*>* 
( 
FM(/ 
(,
 1
@( (,( *.(
 . *
3A38S-9FM(  
C
 (,(/ ,C "< @( I0* S S#1. FM(
 15.
=*
61C(
/ *,
 1.(

 .( (,(/
yieldPlanet
YieldPlanet S.A. to jeden z czołowych światowych dostawców rozwiązań dla hoteli i innych obiektów noclegowych do zarządzania ich przychodami oraz do wielokanałowej dystrybucji ich oferty w Internecie. Jej dostępne w modelu SaaS oprogramowanie umożliwia optymalizację cen pokoi oraz publikowanie ich na własnej stronie internetowej oraz u ponad 400 pośredników z całego świata: na portalach rezerwacyjnych typu Booking.com czy Expedia.com, w globalnych systemach dystrybucji (Amadeus, Sabre i in.), systemach zarządzania hotelami oraz u hurtowników. Firma obsługuje obecnie przeszło 4 tysiące obiektów w ponad 60 krajach. Oprócz siedziby w Warszawie posiada biura sprzedaży w Barcelonie i Bukareszcie oraz sieć reprezentantów handlowych na całym świecie. Współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim oraz University of Princeton w USA przy tworzeniu swoich algorytmów.
Nsoft
Nsoft S.A. działa na rynku nieruchomości i dostarcza specjalistyczne oprogramowanie oraz inne rozwiązania agencjom nieruchomości. Jej głównym produktem jest zaawansowany, dostępny w formule SaaS system do kompleksowego zarządzania agencjami nieruchomości o nazwie LocumNet Online, którego aktualnie używa ponad 350 agencji i który ma ok. 3.000 zarejestrowanych użytkowników. Firma oferuje również tworzenie stron internetowych zintegrowanych z oprogramowaniem LocumNet Online lub dowolną inną dostępną na rynku bazą ofert nieruchomości. Posiada także swoje własne ogólnopolskie portale ogłoszeniowe LocumNet.pl, Mieszkania.net, MLS-Polska.pl oraz dodatkowo kilka lokalnych serwisów.
Pronet
ProNet Sp. z o.o. specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnego oprogramowania głównie dla instytucji finansowych oraz podmiotów z rynku nieruchomości. Jej najważniejszym produktem jest Bankowy Rejestr Nieruchomości, nowoczesny system dla banków przeznaczony do gromadzenia i zarządzania danymi nieruchomości, które stanowią zabezpieczenia udzielanych kredytów. Jest on obecnie wykorzystywany przez cztery duże polskie banki. Innymi produktem jest iKasa, system dla punktów kasowych przyjmujących płatności gotówkowe klientów indywidualnych oraz program Walor przeznaczony głównie dla rzeczoznawców majątkowych do gromadzenia danych o transakcjach na rynku nieruchomości oraz do sporządzania wycen. Firma została założona w 1996 roku, posiada własny zespół programistów, który specjalizuje się w technologiach Java, JSP, JavaScript, PHP.