Netmedia SA w czołówce Deloitte Technology Fast 500 EMEA!
A
A
A
Dzięki wysokiej dynamice wzrostu Netmedia SA plasuje się w czołówce najszybciej rozwijających się spółek technologicznych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). W ogłoszonym wczoraj rankingu Deloitte Fast 500 spółka zajęła wysokie 14. miejsce, będąc jedynym reprezentantem Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w pierwszej piętnastce zestawienia.

Netmedia SA po raz pierwszy znalazła się tak wysoko w rankingu EMEA Fast 500, notując znaczny awans w porównaniu z zeszłoroczną edycją, w której zajęła 82. miejsce. W ciągu ostatnich pięciu lat dynamika wzrostu spółki osiągnęła poziom 7210,00 proc. – najwyższy współczynnik w gronie spółek technologicznych Europy Środkowej i Wschodniej, co zaowocowało zwycięstwem w tegorocznej edycji rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe.

- Po zwycięstwie w rankingu Europy Środkowo-Wschodniej wysoka pozycja w regionie EMEA jest dla nas nie tylko kolejnym laurem, ale także wskazaniem, iż nasza strategia działania przynosi wymierne efekty. Oczywiście tak wysokie miejsce w rankingu to dla nas również wielki prestiż. Przede wszystkim jest to jednak sygnał, że warto inwestować w nowe rozwiązania technologiczne, rozszerzać portfolio działań i spoglądać na nowe rynki zagraniczne – mówi Michał Pszczoła, Wiceprezes Zarządu Netmedia SA.

Zwycięzcą tegorocznej edycji jest turecka firma prywatna BIOTEKNO z siedzibą w Stambule, zajmująca się integracją usług komórkowych. W latach 2004-2008 spółka osiągnęła dynamikę wzrostu przychodów na poziomie 42 417,00 proc, w roku podatkowym 2008 uzyskując 37,4 mln euro przychodów. – To dowód, że kierownictwo firmy ma nie tylko wizję, ale i determinację warunkującą rozwój firmy w ciężkich czasach - twierdzi David Halstead, partner odpowiedzialny w programie Technology Fast 500 EMEA w Deloitte. - Podstawą naszego sukcesu jest silne poczucie przynależności do zespołu – powiedział Ahmet İlhan Öney, dyrektor naczelny BIOTEKNO.
Najliczniej reprezentowany w rankingu był sektor oprogramowania (175 firm); drugie miejsce zajął internet (92 firmy), trzecie – pozostałe (85 firm); dalej plasowały się telekomunikacja/sieci (75 firm), biotechnologia/ farmaceutyki/ sprzęt medyczny (26 firm), półprzewodniki, części i elektronika (17 firm), media i rozrywka (12 firm), a na końcu – komputery / peryferia i zielona technologia (po 9 firm).

W czołowej dziesiątce znaleźli się przedstawiciele niemal wszystkich sektorów. Najwięcej firm pochodzi z sektora internetowego. Zajęły trzy pierwsze miejsca. W czołowej piętnastce najwięcej miejsc – po 4 – zajęły firmy z Turcji (w tym dwa pierwsze miejsca) oraz z Wielkiej Brytanii. Netmedia jest jedyną polską i środkowoeuropejską spółką w czołówce rankingu.
- Bycie reprezentantami nie tylko naszego kraju, ale także regionu Europy Środkowo-Wschodniej w czołówce tak znaczącego rankingu to kolejny nasz sukces, dopingujący do dalszych starań. W przyszłym roku celujemy w jeszcze wyższe miejsce – zapewnia Andrzej Wierzba, Prezes Zarządu Netmedia SA.

Podstawą sukcesu Netmedia SA jest tworzenie od podstaw własnych, autorskich rozwiązań informatycznych we wszystkich realizowanych projektach oraz szczególny nacisk położony na rozwój w dziedzinie e-commerce. Dzięki tak pojmowanej strategii rozwoju spółka nieustannie cieszy się zaufaniem partnerów biznesowych oraz klientów, co wpływa na coraz lepsze wyniki finansowe.

Kluczową działalnością biznesową Netmedia SA jest dystrybucja wszelkiego typu usług turystycznych online. Spółka oferuje kompleksowe rozwiązania technologiczne, mające zoptymalizować koszt zarówno podróży służbowych, jak i dokonywania rezerwacji hotelowych oraz zakupu biletów lotniczych. Dzięki pozycji lidera na rynku Netmedia SA może się poszczycić obsługą w tym zakresie licznych firm krajowych i międzynarodowych. Ponadto spółka działa również na rynku doradztwa finansowego i nieruchomości online, a w ostatnim okresie inwestuje także w portale tematyczne, technologię lokalizacji GPS oraz branżę numizmatyczną.

Drukuj
    |    
Zgłoś błąd
    |    
Wyślij link
Notowanie: