Netmedia SA najlepsza w Europie Środkowej!
A
A
A
Netmedia SA jest najszybciej rozwijającą się spółką nowych technologii w Europie Środkowej – głoszą wyniki dorocznego rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2009. Dynamika wzrostu spółki osiągnęła zawrotny poziom 7210,00 proc.

DeloitteNetmedia SA już po raz drugi znalazła się w prestiżowym rankingu Deloitte – w ubiegłorocznej edycji uplasowała się na 9. miejscu przy dynamice wzrostu 1925,00 proc. – Stoimy teraz przed trudniejszym zadaniem, czyli poprawieniem pozycji w kolejnych latach. Jestem pewny, że tak właśnie będzie. Mamy nowe, z pewnością innowacyjne pomysły – mówił po ogłoszeniu wyników zeszłorocznej edycji Michał Pszczoła, Wiceprezes Zarządu Grupy Kapitałowej Netmedia SA. Pierwsze miejsce w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe to efekt dynamiki wzrostu przychodów na poziomie 7210%. Dla porównania, druga w rankingu spółka TeamNet International S.A. z Rumunii może się poszczycić wskaźnikiem na poziomie 3317% – Używając terminologii sportowej można powiedzieć, że wyprzedziliśmy resztę branży o dwie długości. Dzięki przemyślanej strategii działania byłem pewien znacznego wzrostu naszej spółki, ale muszę przyznać, iż tak szybkie osiągnięcie tak dobrego wyniku jest zaskoczeniem nawet dla mnie. To wielkie osiągnięcie, cieszące zarówno nas, jak i naszych inwestorów – mówi wiceprezes Pszczoła i dodaje: - Na pewno nie spoczniemy na laurach. Wciąż rozwijamy sektor usług turystycznych, stanowiących nasz core business, ale inwestujemy także w nowe portale tematyczne oraz działalność poza Internetem – zapewnia.

Oprócz Netmedia SA w tegorocznej edycji zostało wyróżnionych osiem kolejnych polskich firm, w tym dwie w pierwszej piątce (Kompan.pl Sp. z o.o. – 3. miejsce, Sunrise System Sp. z o.o. – 4. miejsce). Najwięcej wyróżnionych spółek – aż 28 proc. – ma swoją siedzibę na Węgrzech (Polska – 18 proc., Czechy – 16 proc.), a najbardziej „rozwojowym” - według rankingu - miastem Europy Środkowej jest Budapeszt, w którym siedzibę ma 10 spółek notowanych w rankingu (Praga – 8, Warszawa – 6). Największą dynamiką rozwoju odznacza się sektor internetowy, jednak – podobnie jak w ubiegłym roku – najliczniej reprezentowani są producenci oprogramowania.

- Choć wzrost 50 najszybciej rozwijających się firm stracił nieco tempo - wyniósł 933 proc. w porównaniu do 1271 proc. w poprzednim roku, w obecnie panujących warunkach gospodarczych musi być oceniany jako spory sukces - uważa Dariusz Nachyła, partner zarządzający działem Technologii, Mediów i Telekomunikacji Deloitte w Europie Środkowej.

Podstawą sukcesu Netmedia S.A. jest tworzenie od podstaw własnych, autorskich rozwiązań informatycznych we wszystkich realizowanych projektach oraz szczególny nacisk położony na rozwój w dziedzinie e-commerce. Dzięki tak pojmowanej strategii rozwoju spółka nieustannie cieszy się zaufaniem partnerów biznesowych oraz klientów, co wpływa na coraz lepsze wyniki finansowe.

Kluczową działalnością biznesową Netmedia SA jest dystrybucja wszelkiego typu usług turystycznych online. Spółka oferuje kompleksowe rozwiązania technologiczne, mające zoptymalizować koszt zarówno podróży służbowych, jak i dokonywania rezerwacji hotelowych oraz zakupu biletów lotniczych. Dzięki pozycji lidera na rynku Netmedia SA może się poszczycić obsługą w tym zakresie licznych firm krajowych i międzynarodowych. Ponadto spółka działa również na rynku doradztwa finansowego i nieruchomości online, a w ostatnim okresie inwestuje także w portale tematyczne, technologię lokalizacji GPS oraz branżę numizmatyczną.

- Cały czas rozwijamy nasze portfolio działań, poszukujemy nowych rynków w Europie Środkowej i nawiązujemy współpracę z nowymi partnerami biznesowymi. Pozycja zajęta w rankingu Deloitte to dla nas wielka radość i prestiż, ale także impuls do dalszego rozwoju. Zrobimy wszystko, by utrzymać tę pozycję – zapewnia Andrzej Wierzba, Prezes Grupy Kapitałowej Netmedia SA.

Ranking Deloitte Technology Fast 50 skupia najszybciej rozwijające się spółki technologiczne z Europy Środkowej w oparciu o wzrost przychodów w ciągu ostatnich pięciu lat. Tegoroczny ranking objął firmy pochodzące z 10 krajów: Polski, Rumunii, Bułgarii, Węgier, Serbii, Słowacji, Czech, Chorwacji, Estonii i Litwy. Zwycięzcy zostali wytypowani na podstawie procentowego wzrostu przychodów liczonego za okres pięciu lat – od 2003 do 2008 roku.

Roczne przychody firmy muszą być większe lub równe co najmniej 50 tys. euro w każdym roku z pięciu analizowanych lat. Kolejnymi warunkami są: centrala w Europie Środkowej, opracowanie bądź produkcja własnych technologii lub przeznaczanie znacznych środków na działania badawczo rozwojowe oraz brak dominacji partnera strategicznego w strukturze własnościowej spółki.

Drukuj
    |    
Zgłoś błąd
    |    
Wyślij link
Notowanie: